סוכן חכם:
תדירות עדכונים:
פעם ביום
פעם בשבוע
פעם בשבועיים
מאשר/ת קבלת דיוורים ומסכים לתנאי השימוש
עבודה במלונאות

עבודה במלונאות ותיירות - הגיע הזמן לאתגר הבא ?

לכל דבר טוב יש סוף. תחושת מיצוי ממקום עבודה היא שלב טבעי בדרך לאתגר הבא. עם זאת, חשוב להבין מהי אותה "תחושת מיצוי" אשר גורמת לרצות ולהתקדם לאתגר הבא על מנת שלא תמצאו את עצמכם מהר מאוד חשים את אותה תחושה גם במקום העבודה החדש.

כאשר אתם חדלים מלהיות מרוצים במקום העבודה עלולות להיות לכך מספר סיבות אותן יש לאפיין על מנת לא לקבל צעדים נמהרים. זיכרו כי להתפטר ולעזוב תמיד אפשר אולם לא תמיד זהו הצעד המתבקש. מצד שני גם הישארות לאורך שנים באותו מקום עבודה ללא התפתחות מקצועית ופתירת חוסר שביעות הרצון אינה הפתרון הרצוי. לכן, חשוב לאפיין את הסיבות אשר גורמות לאכזבה ממקום העבודה בטרם תתקבל החלטה על עזיבתו.  

הנה כמה מהסיבות העיקריות אשר מועמדים שלנו מציינים כסיבה לעזיבת מקום העבודה :

1.תקרת זכוכית – חוסר יכולת להתפתחות מקצועית. הגעתם לדרגת ניהול ביניים יחסית בכירה. השלב הבא הוא להחליף את המנהל שמכהן בתפקיד שנים רבות ואין לו שום כוונה לזוז מתפקידו גם בשנים הקרובות.  דוגמא נוספת, אתם מעוניינים במעבר ממלונות קטנים למלונות גדולים גם אם הדבר "יעלה לכם" בירידה בתואר הניהולי על מנת לפרוץ את תקרת הזכוכית מבחינת הקידום והאפשרויות העתידיות.

2.שכר – אם אתם חושבים שאתם "שווים" יותר ממה שאתם מקבלים ובקשות העלאות השכר שלכם נדחו מספר פעמים, מאוד יכול להיות שהגיע הזמן להתקדם הלאה. אבל, וזהו אבל מאוד גדול, מהלך כזה צריך להיעשות בחכמה ולאחר שערכתם סקר שכר מקיף. לא בטוח שמקומות עבודה אחרים ישלמו לכם את מה שאתם מבקשים ממקום עבודתכם הנוכחי. לדוגמא, אם אתם משמשים בתפקיד מנהל קבלה במלון, בידקו תחילה מהו השכר המוצע למנהלי קבלה במלונות אחרים. ייתכן ותגלו ששכרכם הנוכחי משקף את השכר הריאלי בתפקיד זה. ניתן לשם כך לפנות לחברתנו לקבלת נתוני שכר השוואתיים ללא עלות.

3.העדר תקשורת חיובית בסביבת העבודה – לפעמים מגיע מנכ"ל חדש שלא רואה אתכם עין בעין. לפעמים כל התקשורת עם צוות המנהלים לוקה בחסר. בכל מקרה, התחושה היא שזה פשוט לא זה. אם כבר ניסיתם ללבן את הדברים עם העמיתים שלכם או המנהלים שלכם ולפתוח דף חלק ביחסים ובכל זאת אתם מגיעים בכל פעם מחדש למבוי סתום כנראה שאתם נמצאים במקום הלא נכון.

4.אבדן אמון במוצר – אתם טובים במה שאתם עושים, אתם מתוגמלים כמו שצריך ואתם אפילו מאוד אוהבים את הצוות שאתכם ואת המנהלים. אבל... יש לכם בעיה עם המוצר עצמו. זה יכול להיות בגלל תמחור יתר, מדיניות חברה בנושאים ספציפיים שמקשה עליכם לבצע את עבודתכם, עבודה של מחלקות אחרות ועוד. אם אתם לא מאמינים יותר במוצר עצמו, כנראה שזה הזמן למצוא עבודה חדשה.

5.חוסר סיפוק מקצועי – התקבלתם לעבודה. קיבלתם תואר ניהולי מרשים, צוות עובדים, תנאים טובים. אט אט אתם מגלים שתוכן התפקיד אינו הולם את הציפיות שלכם הן מראיון העבודה שהתקיים אתכם והן מתיאור המשרה כפי שאתם מכירים אותו ממקומות עבודה אחרים. בשורה התחתונה אתם מרגישים שלא תוכלו לממש את הפוטנציאל במקום העבודה הנוכחי. אם ניסיתם בכל הכוח לפתח את תפקידכם ולהכניס בו תוכן ונכשלתם מול ההנהלה כנראה שכדאי להתחיל לעיין בלוח הדרושים.

אם אתם מזדהים עם אחת הסיבות שמנינו או יותר, כנראה שהגיע הזמן למצוא את האתגר הבא. אולם חשוב מאוד לנהל את הקריירה בצורה מושכלת. עם קבלת ההחלטה למצוא עבודה במלונאות או בתיירות במקום חדש ומאתגר יותר, הכלל החשוב ביותר הוא לא להתפטר בטרם מציאת עבודה חדשה.

מועמדים רבים מספרים לנו כי עזבו עבודה במלון כיון שהיו צריכים "להסתכל מהצד" על הסיטואציה בה נמצאו ולא יכלו לחפש עבודה בזמן שעבדו במקום עבודתם הנוכחי. מדובר בטעות יסודית וזאת משתי סיבות. ראשית, סיום עבודה ללא אבחנה מדויקת של הסיבות שגרמו לנו לרצות לעזוב עלולה לגרום לנו לעשות את אותה טעות פעם נוספת במקום אחר.

שנית, עזיבת מקום עבודה ללא מציאת מקום עבודה חלופי מכניסה ללחץ מיותר והוצאות כספיות גבוהות ככל שתהליך החיפוש מתמשך. בתחילה ישנה תחושה משקרת שהכל בסדר, אבל מהר מאוד יתברר לעובד כי חיפוש ומציאת עבודה במלונאות ותיירות הוא תהליך שעלול להימשך מספר חודשים.

לכן חשוב לזכור כי חיפוש עבודה במלונאות ותיירות (כמו כל חיפוש עבודה) יש לעשות בזמן שאתם עדיין עובדים.

Jomba HR הינה חברת השמה המתמחה בהשמת בכירים במלונאות ותיירות. נשמח להיפגש, להכיר, ולהעניק סיוע בייעוץ קריירה. השירות ניתן ללא עלות במשרדי החברה בתל אביב.
חבר מביא חבר
משתתפים במבצע חבר מביא חבר של Jomba HR - חברת השמה במלונאות תיירות אדמיניסטרציה וכספים וזוכים בפרסים יקרי ערך !
שליחת קורות חיים
2020 © כל הזכויות שמורות ל-Jomba HR | דרושים | מלונאות | תיירות | שירות לקוחות | כל המשרות באתר פונות לגברים ונשים כאחד | נגישות לאנשים עם מוגבלות | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | בניית אתריםבניית אתרים