סוכן חכם:
תדירות עדכונים:
פעם ביום
פעם בשבוע
פעם בשבועיים
מאשר/ת קבלת דיוורים ומסכים לתנאי השימוש
ראיון עבודה בוידאו

ראיון עבודה בוידאו

נגיף הקורונה (Covid-19) שינה באופן דרמטי את עולם ראיונות העבודה. ארגונים וחברות השמת בכירים עברו עם תחילת המשבר לבצע תהליכי מיון ראשוניים ומתקדמים באמצעות אפליציות מרחוק והמשיכו בכך גם לאחר סיום המשבר.

ברגע אחד נכסנו לתקופה חדשה. עבודה מהבית היא כבר לא מילה גסה. השינויים הכפויים שהביא עמו נגיף הקורונה כוללים גם את עולם העבודה וביתר שאת.

צעד דרמטי שחברות החלו לנקוט בו הוא קיום ראיונות עבודה בוידאו. זה לא שזה לא היה כאן כבר קודם. ראיונות התקיימו כאשר המועמד נמצא במדינה אחרת או אפילו בעיר מרוחקת.

ועדיין איכשהו נראה שראיונות הוידאו בין אם באמצעות אפליקציית Zoom שנכנסה בסערה לחיינו ובין אם באמצעות תוכנות אחרות החלו לקבל נפח משמעותי בעולם העבודה. לכן הכנו לכם מספר כללים חשובים על מנת לצלוח את ראיונות העבודה באמצעות Zoom או כל תוכנה אחרת.

1.הכרת התוכנה - לפני ראיון עבודה ב-Zoom הקפידו שהכל עובד. קודם כל שאתם יודעים כיצד לתפעל את התוכנה. במידה ולא, יש מספר מדריכים פשוטים ברשת להפעלה בסיסית. אם זו פעם ראשונה שלכם רצוי שתריצו בדיקה מול מישהו. ודאו שרואים אתכם ובידקו את הסאונד.

2. מצב הבית – אתם מתראיינים בבית אך יש להתייחס לראיון כאילו הוא מתקיים במשרדי ההנהלה של החברה. הכינו חדר מסודר מבעוד מועד, ללא צעצועים מפוזרים של הילדים מסביב כאווירת רקע לראיון. חשוב שעיני המגייס יתרכזו בכם ורק בכם ולא בתפאורה סביבכם.

3.הופעה כללית ולבוש – התלבשו היטב לראיון. אין צורך לצאת מגדרכם ולשבת בבית מחויטים בחליפה. יחד עם זאת הלבוש צריך להיות מסודר ולא הטרנינג של ה-Bing. מבחינת הופעה כללית דאגו להופעה ייצוגית ולא הופעה של טיול בין ערביים עם הכלב.

4.נטרלו רעשי רקע –  ילדים זה שמחה, כלבים וחתולים גם כן. יחד עם זאת חשוב שבעת ראיון עבודה בוידאו נטרלו את כל רעשי הרקע גם על מנת שלא תהיה לכם הפרעה בעת הראיון וגם על מנת שתוכלו להתרכז היטב בשאלות המראיינים מבלי לדאוג שאחד הילדים עלול להתפרץ לחדר.

5.שפת גוף – קשר עין הוא שם משחק. ראיון עבודה בווידאו שונה מראיון עבודה פרונטלי. ״מחוות״ שונות שקיימות בראיון עבודה פרונטלי ובעלות חשיבות רבה לא מקבלות ביטוי בעת ראיון עבודה בוידאו. לעומת זאת קשר עין עם המראיין היה ונשאר סגמנט משמעותי המעיד על ריכוז, הקשבה לשאלות ומענה בביטחון על תשובות תוך ניטרול כל הקשיים המבניים הנילווים לראיון עצמו.

6. תשלטו בחומר – ראיון עבודה בוידאו הוא ראיון לכל דבר. אתם צריכים לדעת לספר על עצמכם, לשלוט בחומר ככל שהריאיון הוא מקצועי ממש כאילו מדובר בראיון עבודה פרונטלי במשרדי החברה. זיכרו, העובדה שהראיון מתקיים בוידאו הוא רק בשל אילוצי השעה. התכוננו אליו כאילו אתם נמצאים במשרדי ההנהלה של החברה אליה אתם מתראיינים.

7. טלפון – חשיבות של ראיון עבודה בוידאו הינה זהה לזה של ראיון עבודה פרונטלי ולכן השתיקו את הטלפון  ובכל מקרה אל תענו לשיחה. זה נראה רע כשאתם עונים לשיחה גם אם התנצלתם, זה נראה עוד יותר רע אם תענו ותקומו מהכיסא תוך כדי שאתם משאירים את המראיין מול מסך ריק בוהה בחדר הבית.

8.הדברים הקטנים ששמים לב אליהם – בדיוק כמו שרצוי לוותר על רינגטון של הלהקה האהובה במכשיר הסלולרי וחזרה לצלצול רגיל על מנת לשדר רצינות, שימו לב לכינוי שבחרתם בתוכנה ה-Zoom או יותר נכון הימנעו מכינויים. המראיין עלול להגיב בחוסר נוחות לכך בוודאי שהשם מופיע לו מול הצג לאורך כל הראיון.

9.עוד קצת טיפים - אנו ממליצים לכם לקרוא גם את המאמר בנושא הכנה לראיון עבודה פרונטלי ממנו תוכלו לקבל עוד דגשים חשובים.

אלה ימים חדשים בעולם העבודה. ארגונים רבים וחברות המספקות שירותי השמת בכירים יקיימו ראיונות עבודה בוידאו. חשוב להיות מוכנים לראיונות מסוג זה על מנת לא להחמיץ את ההזדמנויות אשר נקרות בדרככם בדרך לתפקיד הבא.

בהצלחה והרבה בריאות !  
חבר
מביא חבר
משתתפים במבצע חבר מביא חבר של Jomba HR - השמת בכירים ומיקור חוץ וזוכים בפרסים יקרי ערך !
שליחת קורות חיים
2024 © כל הזכויות שמורות ל-Jomba HR | חברת השמה | השמת בכירים | השמת פיננסים | | כל המשרות באתר פונות לגברים ונשים כאחד | נגישות לאנשים עם מוגבלות | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות