סוכן חכם:
תדירות עדכונים:
פעם ביום
פעם בשבוע
פעם בשבועיים
מאשר/ת קבלת דיוורים ומסכים לתנאי השימוש
השמת בכירים

חיפוש עבודה

הגעתם לשלב בו אתם מוכנים לאתגר הבא בעבודה. חיפוש עבודה בצורה הנכונה ביותר לא תמיד יהיה החיפוש המהיר מכולם. אולם מטרתו להבטיח שתיחשפו לכמה שיותר הזדמנויות באמצעות ראיונות עבודה רבים אך ממוקדים וזאת תוך שמירה על תפקידכם במקום עבודתכם הנוכחי.

החלטתם שאתם מוכנים לאתגר הבא שלכם. אך לפני כן עומד בפני כן אתגר מרתק בפני עצמו חיפוש העבודה המתאימה. לפני שאתם יוצאים לדרך החדשה עליכם לוודא שאתם מחפשים עבודה בצורה הנכונה ביותר. מהי הצורה הנכונה ביותר ? כמובן שהתנאים משתנים בין כל אחד ואחד אולם מספר כללים בסיסיים מתאימים לכולנו.

1.סוג החיפוש
לפני שליחת קורות החיים הראשונה עליכם לקבוע האם אתם מעוניינים בחיפוש עבודה דיסקרטי או גלוי. לחיפוש עבודה דיסקרטי כללים וכלים שונים מאוד מחיפוש עבודה גלוי.

2.עדיין עובדים ? חשוב לשמור על דיסקרטיות בקורות החיים
מועמדים רבים חוששים להעביר את קורות החיים לחברות השמה וארגונים מהחשש שהמעסיק הנוכחי יגלה זאת בצורה כזו או אחרת. פתרון יעיל אחד הוא לא לכתוב את מקום עבודתכם הנוכחי. אולם, אם ניתן להסיק מתוך מספר הטלפון או הדואר האלקטרוני את מקום עבודתכם, הקפידו למסור דואר אלקטרוני פרטי ומספר טלפון אחר לחזרה.

3.אל תספרו לאף אחד על חיפוש העבודה
כשרוצים לשמור משהו בסוד, פשוט לא מספרים אותו לאף אחד. אם תספרו למישהו מחבריכם, בוודאי עמיתים לעבודה שהתחלתם לגשש דרככם החוצה, בדרך כלל העניין ידלוף החוצה. עדיף להיות מאלו ש"קיבלו הצעה" (לרוב זה קורה כי הם חיפשו עבודה באופן אקטיבי או אישרו שהם פנויים), מאשר לחפש עבודה מחוץ למעגל העבודה.

4.עריכת קורות החיים
הכינו קובץ קורות חיים איכותי בקובץ Word. ציינו בו את כישוריכם, אל תמעיטו בערכיכם ומנגד אל תפריזו בהם יתר על המידה. אל תמציאו. גם אם תצלחו את הריאיון הראשוני ואולי אפילו את ראיון המנכ"ל, דברים עלולים להתגלות בשלב כזה או אחר ותעמדו מול סיטואציה לא נוחה בלשון המעטה.

5.מיקוד
קבלו החלטה בנוגע לאתגר הבא בקריירה שלכם. מה חשוב לכם יותר, קידום בדרגה (Title), שכר, אזור המגורים. העדר מיקוד יוצר בשלב מסוים שליחת קורות חיים מרובה למספר רב של תפקידים, מפחיתה את העניין במועמד ונותנת תחושה של חוסר רצינות מצדו.

6.השקיעו בקשרים אישיים
הפיצו את בשורת חיפוש העבודה בין הקרובים יותר ופחות. שימוש נכון ברשתות החברתיות פייסבוק ולינקדאין יאפשר להרחיב את מעגל חיפוש העבודה בצורה מיטבית.

7.שימו לב לפרופילים ברשתות החברתיות
לפני תחילת חיפוש עבודה בידקו היטב את הפרופיל שלכם בלינקדאין, שפצו אותו וכמובן הוסיפו כי אתם מוכנים לאתגר הבא. מנגד אל תשכחו כי בעולם הטכנולוגי כיום המידע עליכם זורם בין היתר מפרופיל הפייסבוק שלכם. הגבילו אותו או חישבו פעמיים לפני העלאת תכנים מסוימים.

8.פנו לחברת השמה המתמחה בכישוריכם
חברת השמה המתמחה בענף בו אתם מועסקים למשל השמת בכירים בתחום הכספים או השמת בכירים במלונאות מחזיקה בדרך כלל במרבית המשרות המוצעות ויודעת עליהן ראשונה, עוד בטרם פורסמו בלוחות הדרושים. האינטרס של חברת השמה הוא לשווק אתכם בצורה הטובה ביותר כיון ששכרה נגזר מהצלחתכם. כך, אתם מרוויחים, החברה מרוויחה והארגון הרוויח מנהל איכותי חדש.

9.אופן הגשת קורות חיים
קורות חיים מועברים היום באמצעות דואר אלקטרוני בלבד ורצוי מאוד בקובץ Word. אל תעבירו קורות חיים בפקס ואל תעברו בין משרד למשרד ותשאירו עותקים של קובץ קורות החיים. בוודאי שאין להגיש קובץ בכתב יד. זה נשמע מאוד טריוויאלי וברור ועדיין יש מועמדים שחושבים שמסירת קורות החיים ביד תעניק יתרון כלשהו על פני שליחתם משום שתשים אותם בראש הרשימה. במרבית המקרים – היא תגרום לפעולה הפוכה.

10.אנרגיה חיובית
כן, קלישאה ידועה אך במקרה זה חשובה מאוד. התהליך לפעמים לא קצר עם יותר מורדות מעליות. חשוב לשמור על אנרגיה חיובית ככל הניתן על מנת להגיע לאותה עליה שתוציא אתכם ממעגל ראיונות העבודה בדרך לאתגר הבא.
חבר מביא חבר
משתתפים במבצע חבר מביא חבר של Jomba HR - השמת בכירים ומיקור חוץ וזוכים בפרסים יקרי ערך !
שליחת קורות חיים
2020 © כל הזכויות שמורות ל-Jomba HR | השמת בכירים | מיקור חוץ | השמת פיננסים | | כל המשרות באתר פונות לגברים ונשים כאחד | נגישות לאנשים עם מוגבלות | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | בניית אתרים לירון אלון