סוכן חכם:
תדירות עדכונים:
פעם ביום
פעם בשבוע
פעם בשבועיים
מאשר/ת קבלת דיוורים ומסכים לתנאי השימוש
ראיון עבודה פרונטלי

הכנה לראיון עבודה פרונטלי

חלקנו מנוסים יותר בראיונות עבודה וחלקנו פחות. על מנת לצלוח ראיון עבודה פרונטלי קיימים מספר דגשים עליהם יש להקפיד כך שתדעו שמצידכם עשיתם את הכל להתראיין בצורה הטובה ביותר לתפקיד המבוקש.

חלקנו מנוסים יותר בראיונות עבודה וחלקנו פחות. על מנת לצלוח ראיון עבודה פרונטלי קיימים מספר דגשים עליהם יש להקפיד כך שתדעו שמצידכם עשיתם את הכל להתראיין בצורה הטובה ביותר לתפקיד המבוקש. חשוב להדגיש, כי גם אם עשיתם את המוטל עליכם, תשובה שלילית עלולה להתקבל ממגוון סיבות כגון קידום פנימי בארגון, הקפאת המשרה, היעדר כימיה עם המראיין, התחושה שאתם לא מספיק מנוסים או לחלופין יותר מדי מנוסים ועוד סיבות נוספות. 

1.הגעה בזמן
זיכרו, עדיף תמיד להגיע חצי שעה קודם מאשר לאחר בכמה דקות. איחור לראיון העבודה ישים אתכם מרגע זה ואילך בעמדת נחיתות. אף מעסיק לא מעוניין בעובד או מנהל שמאחר לעבודה בוודאי לא לאירוע חשוב. וראיון עבודה הוא אירוע חשוב.

2.בכל זאת איחרתם, תודיעו !
אם כבר קרה ואתם מאחרים, תודיעו. אתם עדיין נמצאים תחת זכוכית מגדלת עכשיו ובמצב הרבה פחות טוב מההתחלה אבל עצם ההודעה על האיחור לפחות מראה שיש בכם מידת אחריות. חשוב לשמור את פרטי ההתקשרות אשר נמסרו בראיון הטלפוני ולקחת אותם לראיון העבודה עצמו בדיוק למצבים אלו.
 
3.הקפידו על הלבוש
כן, אתם יודעים שצריך להגיע לראיון בלבוש מוקפד. ובכל זאת, לפני כניסה לראיון רצוי לבחון את עצמכם במראה, שהחולצה לא יצאה מהמכנסיים בזמן הישיבה הממושכת ברכב, שהעניבה (אם זה כזה ראיון....) לא מגיעה למרכז הבטן ואם נשפך לכם קפה על הז'קט עדיף שתחזיקו אותו באופן מסודר ביד.

4.שפת גוף
נושא שפת הגוף חשוב מאוד בעיקר כאשר תהליך חיפוש העבודה אורך זמן רב מהמשוער. בשום מקרה אסור שמצב רוח ירוד יזלוג לתוך ראיון העבודה. חשוב לשמור על זקיפות קומה, לדבר בביטחון מלא, לא לשתף בראיונות כושלים שהיו ולדבר ישירות אל המראיין. 

5.תנו למראיין לדבר
אל תהיו יותר חכמים מהמראיין. גם אם עשיתם Google על הארגון המגייס לפני שהגעתם, תמתינו בסבלנות, אל תדחפו למילים של המראיין בזמן שהוא מציג את המשרה על מנת להראות לו כמה עשיתם שיעורי בית וכמה אתם יודעים את החומר.

6.אל תדברו בגנות מקום העבודה הקודם
גם אם אתם ממש לא אוהבים את מקום העבודה ממנו באתם, הקפידו לא לספר כמה סבלתם ורק חיפשתם איך לצאת משם וכמה המנהלים לא טובים והארגון גרוע. אחת התכונות הפחות מוערכות על מראיינים היא מרואיינים שמגיעים לפרוק עול על מקום העבודה הקודם. הסיבה ברורה, אם זה קרה למועמד שם, למה שזה לא יקרה כאן ?

7.בלי אגו נפוח
נחמד לשמוע מה עשיתם, בסך הכל זאת מטרת ראיון העבודה. להכיר אתכם אישית ומקצועית. פחות נחמד לשמוע מישהו שיודע הכל ועושה הכל. גם במשרות בדרג ניהול בכיר, מראיינים ישמחו לשמוע על כך שאתם שחקנים קבוצתיים ולא כאלה שעושים הכל לבד ויודעים הכל.

8.תשאלו גם אתם שאלות
ראיון עבודה יסתיים בדרך כלל בשאלה של המראיינ.ת "יש לך שאלה שתרצה לשאול ? " תשובות פשוטות כגון "לא", "הכל ברור" וכו' , אינן מותירות רושם טוב או יוצא דופן. לעומת זאת שאלות על המשך תהליך המיון או שאלות כלליות על הארגון מראות עניין וסקרנות תורמות לראיון ועשויות להשפיע על סיכויי המועמד.

9.זהירות ממליצים !
אם הראיון היה טוב ייתכן ויבקשו מכם ממליצים. חישבו היטב מי האנשים שאתם מוסרים כממליצים. רצוי שהממליצים יהיו מנהלים ישירים וזאת אך ורק לאחר שביררתם כי אכן תינתן המלצה טובה. אם אתם עדיין מועסקים, אל תיתנו אף ממליץ מהארגון בו אתם מועסקים (מפתיע כמה מועמדים עושים זאת מתוך אמונה שלמה שחיפוש העבודה לא יתגלה בצורה כזו). אם הייתם בתפקיד בדרג מנהל זוטר, אל תאמרו שמנכ"ל החברה בה עבדתם יוכל להמליץ אליכם. הדבר ייצור רתיעה אצל המראיין. 

10.המתינו לתשובה בסבלנות
סיימתם את הראיון, כעת הגיע השלב מורט העצבים. שלב ההמתנה. לעתים, די ברור לכם לאחר הראיון, שזה לא בדיוק התקדם לכיוון הרצוי. אך לעתים אתם ממש משוכנעים ש"זה שלכם" ורק מחכים כבר לתשובה חיובית. אל תתקשרו מיד אחרי הראיון וגם לא יומיים אחריו למחלקת משאבי אנוש לשאול אם יש תשובה. היאזרו בסבלנות. אל תודיעו שיש לכם עוד הצעות, בדרך כלל ארגונים לא אוהבים לקבל החלטות עם "אקדח לרקה" והם עלולים לשחרר אתכם מהתהליך בתשובה שלילית.
חבר
מביא חבר
משתתפים במבצע חבר מביא חבר של Jomba HR - השמת בכירים ומיקור חוץ וזוכים בפרסים יקרי ערך !
שליחת קורות חיים
2024 © כל הזכויות שמורות ל-Jomba HR | חברת השמה | השמת בכירים | השמת פיננסים | | כל המשרות באתר פונות לגברים ונשים כאחד | נגישות לאנשים עם מוגבלות | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות