סוכן חכם:
תדירות עדכונים:
פעם ביום
פעם בשבוע
פעם בשבועיים
מאשר/ת קבלת דיוורים ומסכים לתנאי השימוש
מנהלים במלונאות

ניהול קריירה - מנהלים במלונאות

אחת השאלות המרכזיות של מנהלים במלונאות הינה שאלת ניהול הקריירה. שאלה זו מתחדדת כיום כאשר בפני מנהלים במלונאות קיימות יותר ויותר אפשרויות. לא רק רשתות בתי מלון ישראליות, אלא גם מותגים בינלאומיים שחודרים לשוק הישראלי ומלונות בוטיק אשר נפתחים בכל רחבי הארץ.

1.זמן
שאלה הזמן היא שאלת מפתח עליה צריך המועמד לענות בעת ניהול קריירה במלונאות. "האם אני נמצא בתפקיד מספיק זמן כך שאוכל להגיש מועמדות לתפקיד בכיר יותר" ? השאלה מתחייסת לשני היבטים. גם למקצועיות של המועמד, לדוגמא "האם שנה בתפקיד סגן מנהל קבלה במלון מספיקה לי לקבל תפקיד של מנהל קבלה ולבצע את התפקיד כראוי" וגם ליציבות התעסוקתית של המועמד, כיצד ייראה בקורות החיים שלו מעבר של עבודה במלון אחד למלון אחר בתוך פרקי זמן קצרים.

2.בחירת משרה
בחירת תחום התמחות קריטית לניהול הקריירה של מנהלים במלונאות בשנים הראשונות בעיקר, אולם גם בצמתים בהם על המועמד לבחור תפקיד אחד מבין שניים או יותר. התקבעות במחלקה אחת או אגף אחד לאורך שנים, תקשה מאוד על מועמדים לקבל אחר כך תפקידי ניהול בכירים במלונאות ועם הזמן התחרות מול מועמדים שנושאים בארגז הכלים ניסיון נוסף תהיה בלתי אפשרית. כך למשל, מועמד אשר לאורך כל שנותיו שימש בתפקיד מנהל משק במלונות יוקרה ושואף להיות סמנכ"ל מלון, יתקשה להגיש מועמדות לתפקיד בוודאי כאשר מולו מתמודדים על המשרה מועמדים אשר ביצעו תפקידים גם באגף חדרים וגם במזון ומשקאות.

3.שכר
חיפוש בלוח דרושים במלונאות מגלה כיום מגוון רחב של משרות ניהול אולם פערי השכר בין אותה משרה במלונות השונים עשויים להיות שונים מאוד מאחד לשני. השאלה המרכזית היא בעת ניהול הקריירה של מנהלים במלונאות היא היכן נכון להשתלב תוך בחינה כוללת של המרכיבים ולא רק של מרכיב השכר. תחילה יש לחשוב היטב איך הייתה הכימיה עם המנהל המראיין בראיון העבודה, לבדוק את יציבות הרשת או המלון, כמה מנהלים עברו לאחרונה בתפקיד וכמובן מהו האופק מבחינת הקידום במלון וכיצד יכולה עבודה במלון אליו התראיינו לשרת את האינטרס של המועמד בדרך לשלב הבא בקריירה המלונאית.

4.סיכום
על מנהלים במלונאות להביא בחשבון כי מעבר לתפקידי הניהול במלון אותו הם מבצעים מדי יום עליהם לתכנן במקביל באופן מוקפד את המשך הקריירה. להגדיר מטרות ויעדים לגבי משרות ניהול במלונאות אליהן ירצו להגיע ולתכנן את בחירת המשרה הבאה בצורה מושכלת תוך התחשבות במשתנים של זמן ושכר על כל ההיבטים הנובעים מהם.

Jomba HR הינה חברת השמה אשר מתמחה בייעוץ קריירה למנהלים בכירים במלונאות. נשמח להיפגש, להכיר, ולהעניק סיוע בייעוץ קריירה. השירות ניתן ללא עלות במשרדי החברה בתל אביב.
חבר מביא חבר
משתתפים במבצע חבר מביא חבר של Jomba HR - חברת השמה במלונאות תיירות אדמיניסטרציה וכספים וזוכים בפרסים יקרי ערך !
שליחת קורות חיים
2020 © כל הזכויות שמורות ל-Jomba HR | דרושים | מלונאות | תיירות | שירות לקוחות | כל המשרות באתר פונות לגברים ונשים כאחד | נגישות לאנשים עם מוגבלות | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | בניית אתריםבניית אתרים